Koniec Chevroleta w Polsce

Nowego Chevroleta już nie kupisz w Polsce

Źródło: Andrzej Kublik

W Polsce nie ma już w sprzedaży aut marki Chevrolet, którą amerykański koncern General Motors postanowił wycofać z europejskiego rynku do końca 2015 r.

Amatorów aut Chevrolet na stronie internetowej tej marki czeka intrygującą informacja. „Chcesz kupić nowego Chevroleta Aveo 4d? Niestety jest to już niemożliwe. Nasi dealerzy w Polsce sprzedali już wszystkie egzemplarze tego pięknego czterodrzwiowego sedana. Mamy jednak dobrą wiadomość – Opel posiada bogatą ofertę samochodów wysokiej jakości o atrakcyjnej stylistyce i doskonałym wyposażeniu”.

Podobnie zredagowaną informację można przeczytać przy opisie każdego modelu marki Chevrolet, oferowanego dotąd polskim kierowcom. Dla wielu z nich może być to zaskoczeniem, bo kiedy pod koniec zeszłego roku GM zrezygnował ze sprzedaży aut Chevrolet w Europie, to zapowiadał, iż stanie się to do końca 2015 r.

Koniec Chevroleta w Polsce

Zakończyliśmy sprzedaż aut Chevrolet od początku lipca – wyjaśnił nam Wojciech Osoś, rzecznik polskiego przedstawicielstwa General Motors. Jak wyjaśnił, do tego czasu dealerzy Chevroleta sprzedali całość swoich zapasów aut tej marki.

Także ze stron internetowych Chevroleta w innych państwach UE wynika, że i tam nie można już kupić popularnych modeli.

Wojciech Osoś podkreślił, że nie będzie to miało wpływu na obsługę tych aut i nadal zapewniony jest pełny serwis dla wszystkich posiadaczy chevroletów i będą oni mogli w pełni korzystać z gwarancji przyznanych przy zakupie aut. GM zapewnia też, że części zamienne do chevroletów będą dostępne co najmniej przez dziesięć lat od zakończenia sprzedaży.

W Europie będzie sprzedawany nadal tylko model sportowego auta Chevrolet Corvette. Ten model nie był jednak oferowany w Polsce i amatorzy takiego pojazdu będą musieli prywatnie sprowadzać go np. z Niemiec.

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 2 września 2014


  • Udostępnij:

Ostatnio dodane

Głosowanie

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

  • Tak (67%, 137 Głosów)
  • Nie (24%, 49 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 19 Głosów)

Liczba głosów: 205

Loading ... Loading ...

Najczęściej czytane