Tajemniczy klient po Hiszpańsku

Hiszpańska KPW wyśle szpiegów do banków

Źródło: Hiszpańska KPW wyśle szpiegów do banków

Hiszpańska Komisja Papierów Wartościowych przeprowadzi w bankach nietypową inspekcję. Wyśle do nich ekspertów, którzy będą się podszywali pod klientów zainteresowanych wzięciem kredytu czy ulokowaniem oszczędności. Komisja chce sprawdzić, czy banki oferują nabywcom odpowiednie dla nich produkty.

Tajemniczy klient po Hiszpańsku

Hiszpańskie banki nie mają dobrej opinii. Odkąd rozpoczął się kryzys, na jaw wychodzą nadużycia prezesów i rad nadzorczych. Okazało się też, że przez lata banki i kasy oszczędności sprzedawały zwykłym klientom produkty wysokiego ryzyka jako pewne lokaty kapitału. Większość z nich straciła swoje oszczędności, w sumie około 30 miliardów euro.

Wkrótce etykę bankowców i umiejętność dostosowania przez nich produktów do potrzeb nabywcy będą sprawdzali wysłani przez KPW eksperci. Wielu z nich wcieli się w rolę niezorientowanego klienta, pragnącego dobrze ulokować swoje oszczędności.

Proceder stosowany jest w innych krajach. Dzięki niemu w Wielkiej Brytanii wykryto niezgodne z prawem działanie hiszpańskiego banku. Placówka została potem ukarana prawie 15 milionami euro.

Czyli tajemniczy klient po Hiszpańsku

Więcej o badaniach tajemniczego klienta

Więcej o badaniach dla handlowych

 

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 15 października 2014


  • Udostępnij:

Ostatnio dodane

Głosowanie

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

  • Tak (67%, 137 Głosów)
  • Nie (24%, 49 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 19 Głosów)

Liczba głosów: 205

Loading ... Loading ...

Najczęściej czytane