Znika kolejny bank

Wszystko wskazuje na to, że z polskiego rynku znikanie kolejny bank, który jakiś czas temu sam przejmował inny bank. Raiffeisen Bank pozycjonujący się jako bank dla przedsiębiorców i znany z bardzo wysoko ocenianej kampanii reklamowej najprawdopodobniej w najbliższym czasie zniknie z polskiego rynku. Raiffeisen Bank to również organizacja znana z bardzo dobrej obsługi klienta i wysokich miejsc w rankingu Newsweeka

Poniżej artykuł dotyczący tej zmiany:


 

Źródło: biznespolska.pl

http://biznespolska.pl/przeglad/224794/Raiffeisen-wycofuje-si%C4%99-z-Polski.html

Raiffeisen wycofuje się z Polski

Austriacki Raiffeisen Bank International zdecydował, że sprzedaje swoje aktywa na kilku rynkach, w tym w Polsce. Tym samym potwierdziły się rynkowe pogłoski z grudnia ubiegłego roku

Austriacki bank RBI (Raiffeisen Bank International) poinformował, że dla zwiększenia rezerw kapitałowych sprzedaje swe bankowe spółki-córki w Polsce i Słowenii oraz swój działający w Czechach i na Słowacji internetowy bank Zuno.

RBI chce ponadto do końca 2017 roku zmniejszyć swe aktywa ważone ryzykiem (risk weighted assets – RWA) w Rosji o około 20 proc., a na Ukrainie o około 30 proc. Na koniec ubiegłego roku aktywa te w obu krajach sięgały odpowiednio 8,4 mld euro i 3,0 mld euro.

Przewiduje się również dalszą optymalizację na Węgrzech oraz znaczne ograniczenie bądź nawet zaprzestanie działalności w Azji do końca 2017 roku i w USA do końca 2016 roku.

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 11 lutego 2015


  • Udostępnij:

Ostatnio dodane

Głosowanie

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

  • Tak (67%, 137 Głosów)
  • Nie (24%, 49 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 19 Głosów)

Liczba głosów: 205

Loading ... Loading ...

Najczęściej czytane