Czy to koniec sieci Tesco

Czy to koniec Tesco w Polsce? Po informacji o kłopotach finansowych sicie Tesco w Wielkiej Brytanii oraz restrukturyzacji sieci supermarketów w Polsce. Pojawiły się nowe informacje o możliwym wycofaniu się sieci z Polski. Czy możliwe jest powtórzenie sytuacji przejęcia przez sieć Auchan sieci Real?

Poniżej ciekawy tekst na temat sytuacji Tesco w Europie wschodniej:


Sklepy Tesco znikną z Polski?

Źródło: www.finanse.wp.pl

Tesco rozważa wycofanie się z Europy Środkowej i sprzedaż swoich aktywów, podał słowacki dziennik „Sme”. Gazeta powołała się na anonimowego inwestora z Wielkiej Brytanii, który zna strategię zaciskania pasa prowadzoną przez Tesco. Według „Sme”, może chodzić o sieć sklepów na Słowacji, na Węgrzech, w Czechach i w Polsce.

Doniesień tych w żaden sposób nie chciał skomentować rzecznik prasowy brytyjskiej spółki, Matt Francis, do którego przed poniedziałkową publikacją dzwonił słowacki dziennik. Rzecznik polskiego oddziału Tesco nie odbierał w środę od nas telefonu. We wtorek zaś powiedział serwisowi portalspozywczy.pl, że nie zamierza komentować tego typu spekulacji.

Branżowi eksperci, z którymi się kontaktowaliśmy, nie chcą wyrokować, na ile realne są te doniesienia i kto mógłby ewentualnie kupić aktywa Tesco.

Choć Tesco nie komentuje doniesień o możliwości zamknięcia całego swojego biznesu w Europie Środkowej, to zamyka w naszym kraju pojedyncze sklepy. Z końcem lutego przestały działać cztery supermarkety tej sieci: w Bydgoszczy, Kudowie-Zdroju, Legionowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Do tej listy na przełomie marca i kwietnia dołączą jeszcze sklepy w Gniewie i Nowem. Jak tłumaczy spółka, decyzja o ich zamknięciu została podjęta, by „wzmocnić konkurencyjność”.

Więcej na stronach: www.finanse.wp.pl

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 6 marca 2015


  • Udostępnij:

Ostatnio dodane

Głosowanie

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

  • Tak (67%, 137 Głosów)
  • Nie (24%, 49 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 19 Głosów)

Liczba głosów: 205

Loading ... Loading ...