e-dyskont

e-dyskont, czy po dyskontach będziemy miel e-dyskonty? Ciekawy eksperyment i jak zwykle liderem nowości okazuje się Biedronka. Czy możliwe jest przeniesienie handlu spożywczego do sieci, czy tego typu rozwiązania przyjmą się wśród klientów?

Będzie e-Biedronka? Sieć testuje sklep internetowy

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna 

Największa w Polsce sieć detaliczna Biedronka testuje elektroniczne zakupy – dowiedział się nieoficjalnie „Dziennik Gazeta Prawna”.

To pilotaż rozwiązania polegającego na tym, że klient zamawia produkty przez internet, a następnie odbiera je w wybranym sklepie. Testy mają się odbywać m.in. w Trójmieście.

Jak mówi „Dziennikowi” Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska, sieć chce rozwijać się w oparciu o produkty świeże. Ponieważ klienci cały czas wolą „sprawdzić ich jakość przed zakupem”, to jest największą przeszkodą przed debiutem w sieci – dodaje Kubczak.

Sprzedaż produktów w internecie zaczyna być istotną częścią biznesu sieci detalicznych. Prowadzą ją już m.in. Tesco, Alma Market, Piotr i Paweł, Auchan czy E.Leclerc – czytamy w gazecie.

Biedronka prawdopodobnie będzie musiała pójść tą drogą. Z prostego powodu – klienci kupują w Biedronkach coraz mniej. Jeśli porównać sprzedaż w tym samym sklepie teraz i przed rokiem 2011, Biedronka mogła się pochwalić 20-proc. wzrostem. Jeszcze w pierwszym kwartale 2013 r. wskaźnik ten (zwany LFL) wzrósł o 8,8 proc. W pierwszym kwartale tego roku był już spadek o 2,7 proc. W drugim kwartale – gdy były Święta Wielkanocne – wzrost był symboliczny: o 0,3 proc. (bez świąt byłby spadek o 1,7 proc.). A trzeci kwartał 2014 r. to kolejny spadek, o 1,3 proc. I nie pomogło nawet wprowadzenie w sieci w wakacje tego roku możliwości płacenia kartą.

Z tego powodu w ciągu roku giełdowa wartość właściciela Biedronki, portugalskiej spółki Jeronimo Martins , zmniejszyła się o połowę. Obecnie spółka jest wyceniana na 5 mld euro.

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 17 listopada 2014


  • Udostępnij:

Ostatnio dodane

Głosowanie

Czy podoba Ci się nasza nowa strona?

  • Tak (67%, 137 Głosów)
  • Nie (24%, 49 Głosów)
  • Nie mam zdania (9%, 19 Głosów)

Liczba głosów: 205

Loading ... Loading ...

Najczęściej czytane