Sieć marketów w kłopotach

Sieć marketów w kłopotach. Po tym jak sieć marketów Tesco wpadło w kłopoty na swoim rodzimym rynku kolejne problemy pojawiły się również i u nas. Sieć marketów postanowiła zamknąć 6 sklepów na terenie naszego kraju. Tesco to już kolejna sieć która ma wyraźne problemy na polskim rynku. Czy restrukturyzacja przyniesie zakładane efekty? Zapewne dowiemy się wkrótce.

Poniżej tekst o obecnych działaniach sieci marketów:


Źródło: wyborcza.biz

Odchudzanie w polskim Tesco. 6 sklepów do zamknięcia, zwolnienia grupowe

Cztery sklepy zostaną zamknięte w sobotę, kolejne dwa pod koniec marca. Tesco wdrożyło już procedurę zwolnień grupowych. Ta decyzja polskiego oddziału wpisuje się w wielkie zaciskanie pasa brytyjskiej spółki matki.

Ostatnia sobota lutego będzie ostatnim dniem pracy czterech sklepów Tesco – w Bydgoszczy i Ostrowcu Świętokrzyskim. Następne dwie placówki zamknięte zostaną na przełomie marca i kwietnia. Takie informacje podał portal dlahandlu.pl. W sumie sieć ma w Polsce ok. 460 sklepów.

Każdy z tych obiektów był przez Tesco wynajmowany. Firma po prostu skorzystała z okazji, bo część umów samoistnie wygasła, w innych przypadkach Tesco skorzystało z możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy.

Niepewna jest sytuacja pracowników. Sieć wdrożyła już procedurę zwolnień grupowych. Obecnie konsultuje z pracownikami ich przyszłość. Tesco zaproponowało im przeniesienia i inne stanowiska w firmie. Maksymalnie z pracą pożegna się 56 osób, dostaną wymagane przepisami odprawy.

Spółka matka zaciska pasa

Ten krok tylko potwierdza doniesienia, że firma stara się, jak może, oszczędzać pieniądze. Spadająca sprzedaż to zresztą bolączka nie tylko Tesco, ale również innych sieci handlowych w Europie. Dla Brytyjczyków problemem jest fakt, że na największych rywali na własnej ziemi wyrosły im niemieckie dyskonty – Aldi i Lidl.

 

Więcej na stronach wyborcza.pl

 

Więcej o standardach obsługi klienta

Więcej o metodach badania jakości obsługi

  • Autor: Konrad Samula
  • Dodane: 2 marca 2015


  • Udostępnij: